Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: Noční svícení

Noční svícení 10 roků 5 měsíců zpět #776

 • petrpapik
 • Avatar uživatele petrpapik
 • Offline
 • Příspěvky: 43
 • Karma: 1
Dobrý den,

dostal se mi do ruky anketní lístek města Hoštky, který občanům města pokládá dvě otázky:
1. Domníváte se, že je nutné svítit v našem městě i v době od 24:00 do 4:00 hodin?
2. Souhlasíte s výstavbou Kryté multifunkční sportovní haly města Hoštka v prostoru mezi tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm, určenou pro celoroční využití sportů: tenis – 1 kurt, stolní tenis, raketlon, fotbal, nohejbal florbal, házená, basketbal aj.?

Chci se vyjádřit zejména k první otázce.
V poznámce k této otázce je totiž napsáno: Náklady na provoz veřejného osvětlení v případě svícení i v době od 24:00 do 4:00 se zvýší o 100 000,-Kč/rok. Odpověď na tuto otázku totiž může být jen ano či ne.

Mluvil jsem s kamarádem (bydlí na Malešově, jméno nebudu uvádět), který mi vysvětloval současnou bezpečnostní situaci na Malešově.
Lidé v této městské části se totiž potýkají se zvýšenou kriminalitou (zejména vloupání do domů, a krádeže majetku). Místní starousedlíci se bojí. V poslední době došlo ke stěhování většího množství Romů právě na Malešov, z nichž někteří se podílejí právě na páchání výše uvedené trestné činnosti. Život na Malešově se stále více podobá životu v ghettu.
V minulém roce došlo v Hoštce ke zrušení vyhlášky o městské policii. V současné době probíhá jednání o zabezpečení pořádku a bezpečnosti v Hoštce ve spolupráci s městkou policií Štětí (výhodnost tohoto řešení je diskutabilní, stejně jako schopnost štětských městských strážníků tuto elementární bezpečnost zajistit). Důsledkem je právě ona zhoršená bezpečnostní situace na Malešově. Místním tedy nezbývá, než chránit svůj majetek vlastními silami, nebo se spolehnout na "rychlý zásah" Police ČR ve Štětí.
Malešovští tedy v současné době potřebují, aby se v jejich obci svítilo i v noci, aby pachatele viděli, až bude utíkat.

Co to udělat takto: V Hoštce a Kochovicích svítit od pondělí do čtvrtka do 1 hodiny ráno, v pátek a sobotu svítit do 4:00, a v neděli jen do půlnoci, aby se občané vracející se ze zaměstnání cítili bezpečněji. Na Malešově by se mohlo svítit celý týden do 4:00, až do doby, než dojde ke zlepšení bezpečnostní situace.

Celé toto opatření, rozumějte noční svícení, je ale jen pouhým provizorním řešením. Systémovým řešením by bylo samozřejmě znovu schválit vyhlášku o městské polici, a přijmout městského strážníka.

Zaráží mě hlavně ona zmínka v anketě o zvýšení nákladů města o 100 000,-Kč/rok. Pokud má město problémy s rozpočtem, škrtá jak příjmy, tak výdaje, pro rok 2012 přijímá rozpočtové provizorium, není možné jednorázově zvýšit tyto náklady.

Navrhuji tedy, aby prostředky na případné noční svícení byly převedeny z položek, které nejsou pro město tak důležité.
Musím tedy také navrhnout z jakých položek tyto prostředky škrtnout.
Navrhuji, aby byl zkrácen plat pana místostarosty, z 10 000,-Kč měsíčně na 2000,-Kč. Vypadá to drasticky, ale matematika je jasná.
12 x 8000 = 96 000,-Kč. Případné zvýšení o 4000,-Kč/rok si pak rozpočet města může jistě dovolit.

A proč krátit plat právě jemu? Pan místostarosta je totiž zároveň poslancem, členem zemědělského výboru PSP ČR, místopředsedou výboru pro evropské záležitosti PSP ČR, členem podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství, chovatelství a rozvoj venkova, členem podvýboru pro regionální a přeshraniční spolupráci, a předsedou dozorčí rady Agro Hoštka a.s.

Pan poslanec tedy pobírá plat poslance, náhrady z toho vyplývající, příplatky za členství ve výborech PSP ČR, a plat předsedy dozorčí rady Agro Hoštka a.s., a k tomu plat 10 000,-Kč jako místostarosta Hoštky. Pokud jsou tyto údaje nepřesné či zavádějící, může mě pan poslanec klidně opravit.

Nechci hodnotit kvalitu práce, ani přínos pana Šenfelda pro město, jen je mi divné, že ostatní zastupitelé Hoštky, pokud vykonávají i jiné zaměstnání (příkladem může být ředitel ZŠ Hoštka) mají tento plat maximálně 1700,-Kč měsíčně.

Z hlediska vyššího principu mravního je naprosto nepřijatelné, zvýšit náklady města, bez toho, aby se zastupitelstvo pokusilo najít tyto prostředky v rozpočtu města.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Noční svícení 10 roků 5 měsíců zpět #777

 • Jan Januška
 • Avatar uživatele Jan Januška
 • Offline
 • Příspěvky: 8
 • Karma: 0
Jako obyvatel Malešova s tím souhlasím. Akorát s tím strážníkem co tu byl , to nebylo to pravé ořechové a pochybuju , že by to nynější situaci vylepšilo. <!-- s:) --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif" alt=":)" title="Úsměv" /><!-- s:) -->
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Noční svícení 10 roků 5 měsíců zpět #778

 • Peeczy
 • Avatar uživatele Peeczy
 • Offline
 • Příspěvky: 1
 • Karma: 0
Velice trefné a inteligentní řešení. A městský strážník tu byl opravdu k h...u.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozpočet nočního svícení 10 roků 4 měsíců zpět #793

 • petrpapik
 • Avatar uživatele petrpapik
 • Offline
 • Příspěvky: 43
 • Karma: 1
Dobrý den,

včera ráno jsem si kromě jiného přečetl návrh rozpočtu na rok 2012 (máme rozpočtové provizorium). Je tam uvedena částka určená na noční svícení ve výši 470 000,-Kč.

Pan starosta na tomto místě fóra: <!-- l --><a class="postlink-local" href="forum.hostka.cz/viewtopic.php?f=6&t=...ic.php?f=6&t=654[/url]<!-- l --> uvádí, že výdaje na el. energii spotřebovanou při nočním svícení v roce 2011 byly 260.000,-Kč.

Chci položit několik dotazů[color=#0000FF:2wtog1qp] představitelům našeho města[/color:2wtog1qp] ohledně struktury výdajů na noční svícení:
1) Jaká je projektovaná výše výdajů na spotřebu el. energie ve městě pro tento rok?
2) Jaká je současná výše výdajů (rok 2011) jednotlivých městských částí na spotřebě el. energie?
3) Jaký je projektovaný podíl jednotlivých městských částí na spotřebě el. energie pro tento rok?
4) Jaká je projektovaná výše výdajů na údržbu veřejného osvětlení pro tento rok?
5) Jaká je projektovaná výše výdajů na obnovu veřejného osvětlení pro tento rok?
6) Jaký je projektovaný podíl jednotlivých výdajů na celkové částce určené na noční svícení?

Dále by mě zajímalo, kolik starých lamp veřejného osvětlení plánuje město vyměnit tento rok?
Jaké světelné zdroje používá město na noční svícení, jaký je jejich světelný výkon?
Jaká je průměrná spotřeba el. energie na jednu lampu veřejného osvětlení?
Jaké prostředky by se dali ušetřit postupnou výměnou světelných zdrojů za nové, úsporné zdroje světla (např. Led žárovky)


Počítá návrh rozpočtu pro tento rok s tím, že bude prodloužena doba nočního svícení?

Došlo k navýšení ceny, kterou městu účtuje dodavatel el. energie pro tento rok?

Děkuji za odpovědi.

PS: [color=#0000FF:2wtog1qp]Takto zvýrazněný text značí, že byl doplněn do textu později.[/color:2wtog1qp]
Omlouvám se všem, zaměstnancům městkého úřadu i vedení města, že jsem jasněji nespecifikoval, na koho se s tímto dotazem obracím. Budu jen rád, pokud by se odpovědi na tyto dotazy objevily na tomto fóru ještě před jednáním zastupitlstva 26.3.2012.

Děkuji.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Noční svícení 10 roků 2 měsíců zpět #887

 • anni
 • Avatar uživatele anni
 • Offline
 • Příspěvky: 1
 • Karma: 0
Proč bychom měli těm zlodějům v noci svítit? Vždyť by toho ukradli ještě víc než teď.
Pane Papíku, Vy máte skutečně velice dobrý přehled o dění v obci a i dobré nápady, myslím, že by bylo vhodné, abyste v příštích volbách kandidoval. Možná byste i mohl vystoupit na veřejném zasedání, aby více lidí vidělo, kdo jste. Osobně Vás bohužel zná málo lidí .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Noční svícení 10 roků 2 měsíců zpět #888

 • petrpapik
 • Avatar uživatele petrpapik
 • Offline
 • Příspěvky: 43
 • Karma: 1
Dobrý den,

dovolte mi, abych Vás přivítal na Hošteckém fóru.

Půjdu hned k věci.

Na minulém zasedání zastupitelstva města Hoštka konaném dne 14. 5. 2012 jsem na téma nočního svícení a bezpečnosti na Malešově vystoupil, a opakovaně přednesl svůj návrh, (teda já ho nevymyslel, ale vyplynula z diskuse, kterou jsem vedl se svými přáteli, se kterými na toto téma neustále hovořím, či se snažím hovořit) aby byla zavedena funkce Ponocného, který by jako kdysi chodil po Malešově a hlídal bezpečí obyvatel v noci, když spí.

V posledním tzv. "Vysílání z radnice" které si můžete prohlédnout na webových stránkách [url=http&#58;//mestohostka&#46;uvadi&#46;cz:yaqr3klw]mestohostka.uvadi.cz[/url:yaqr3klw], na oficiálních stránkách města [url=http&#58;//www&#46;hostka&#46;cz:yaqr3klw]Hoštka[/url:yaqr3klw], či se na něj podívat ve vysílání kabelové televize, hovoří pan Starosta v 8 minutě a 53 vteřině záznamu o tom, že cituji: "V různém měli občané zájem o bezpečnostní situaci na Malešově, poptávali se." Myslím, že narážel zejména na mé vystoupení na zasedání, a na příspěvek paní Pirunčíkové o tom, že by měli vytvořit domobranu.

Musím Vás také upozornit na skutečnost, že podle vyjádření vedení města na zasedání zastupitelstva, se na Malešově svítí po celou noc již 3 týdny, dnes tedy již nejméně 5 týdnů. Toto bylo učiněno po konzultaci s obyvateli Malešova. Ostatně [url=http&#58;//forum&#46;hostka&#46;cz/viewtopic&#46;php?f=6&amp;t=658:yaqr3klw]zde máte anketu o nočním svícení[/url:yaqr3klw], kterou pořádal Jan Januška. Výsledek ankety je myslím velmi přesvědčivý.

Děkuji Vám za podporu, ke své kandidatuře ve volbách jsem se vyjádřil v [url=http&#58;//forum&#46;hostka&#46;cz/viewtopic&#46;php?f=6&amp;t=667#p822:yaqr3klw]tomto článku[/url:yaqr3klw]. Začínám se podivovat nad tím, kolik lidí mě vyzývá ke kandidatuře ve volbách.

Zároveň Vám sděluji následující: Ani v nejmenším mi nezáleží na tom, kdo jsem, vždy mi ale záleželo na tom, jaký jsem.

Přeji Vám i občanům v podobě čtenářů tohoto článku příjemné slunečné odpoledne.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Powered by Kunena fórum