Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Veřejné zakázky

Veřejné zakázky 12 roků 8 měsíců zpět #148

 • petrpapik
 • Avatar uživatele petrpapik
 • Offline
 • Příspěvky: 43
 • Karma: 1
Dobrý den,

chci se zepatat, proč na webových stránkách města nejsou zveřejňovány veřejné zakázky. V tomto roce proběhlo nebo probíhá v našem městě několik investičních akcí a ani jedna z těchto zakázek není zveřejněna na webu ani po dokončení akce.
Myslím, že bychom se mohli inspirovat treba na webu http://www.semily.cz. Toto město má odkaz na veřejné zakázky hned na první straně svého webu
Doufám, že si nebudu muset číst odpovědi typu: Město nemá povinnost zveřejňovat zakázky na internetu, jsou na úřední desce a pod.

Děkuji za odpověď.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Veřejné zakázky 12 roků 8 měsíců zpět #149

 • alesmuller
 • Avatar uživatele alesmuller
 • Offline
 • Příspěvky: 4
 • Karma: 0
Dobrý den,
na webových stránkách nejsou v současné době žádné veřejné zakázky zveřejněny, protože se zatím žádné nechystají. Zakázky, které proběhly a nebo probíhají, byly vždy zveřejněny. Zakázky po dokončení akce se nezveřejňují. Dělá se to pouze v případě nadlimitní zakázky od 6 mil. bez DPH výš u stavebních prací a u dodávek od 2 mil. bez DPH výš a to v souladu se zákonem, se výsledky soutěže zveřejňují na centrální adrese.
Dnešní výklad zákona o úřední desce hovoří tak, že co je zveřejněno na úřední desce před radnicí, je i na webových stránkách města a naopak webové stránky města jsou úřední deskou. Každé město má vytvořeny stránky tak, jak mu vyhovují pro jeho potřeby a proto jsou svým způsobem unikátní.
V případě, že budete mít zájem o nějakou zakázku, tak mě neváhejte kontaktovat. Jestliže zaměření Vaší společnosti nebo Vaší práce bude předmětem zakázky, tak Vás rádi oslovíme k podání nabídky, aniž by jste musel sledovat naše stránky. V současné době máme takové zkušenosti, že nejjednodušším způsobem jak získat uchazeče do výběrového řízení, je právě zveřejnění záměru na webu města a ani nemusíme jednotlivé uchazeče k podání nabídek oslovovat poštou nebo telefonicky. Jen pro informaci uvádím, že na největší zakázku města, která se letos realizuje (komunikace u školy), se po zveřejnění přihlásilo 15 firem a komise posuzovala 9 doručených nabídek.
Muller
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Veřejné zakázky 12 roků 8 měsíců zpět #155

 • machjo
 • Avatar uživatele machjo
 • Offline
 • Příspěvky: 2
 • Karma: 0
Vidím, pane Mullere, že jste nezklamal tazatele " petrpapik" v odpovědi na dotaz " veřejné zakázky".
Jistěže zákon nenařizuje zveřejňování výsledků výběrových řízení na veřejné zakázky malého rozsahu, ale zároveň to také nezakazuje. Vaše odpověď byla přesně tak alibistická a nic neříkající, jak se dalo očekávat. Nic nebrání tomu, aby všechna
výběrová řízení byla zveřejněna včetně všech uchazečů a jejich nabídek, rovněž nic nebrání tomu, aby po dokončení a předání zakázky byla zveřejněna konečná cena, třeba i několik let zpětně. Bylo by jistě zajímavé vidět, které firmy a za jakých podmínek získávaly a realizovaly veřejné zakázky v naší obci. Proč v sekci " veřejné zakázky" není možno se dostat do archivu, neboli historie, je otázka další, zřejmě související s předešlou otázkou. Mohlo by se třeba někomu zdát, že např. zakázka komunikace Malešov nebo odvodnění Chvátal byla zadána bez výběru. Váš názor, že kdokoli může přijít a ucházet se o veřejnou zakázku, je zcela mylný, protože pokud o vypsané soutěži nevím, nemohu se do ní přihlásit. Ve vašem podání musí žadatel přijít, pokorně šoupat nohama, žmoulat v ruce čepici a ptát se vrchnosti, zda nemá nějakou práci. Domnívám se, že otevřenost vůči občanům by měla být první a zásadní věc, kterou by zaměstnanec i volený orgán města měl mít jako prioritu.
S pozdravem " občan "
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Powered by Kunena fórum