Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Emigrace a migrace "českých" firem

Emigrace a migrace "českých" firem 10 roků 9 měsíců zpět #873

  • petrpapik
  • Avatar uživatele petrpapik
  • Offline
  • Příspěvky: 43
  • Karma: 1
Dobrý den,

[url=http://www.seznam.cz/:b3nl1v96]Seznam.cz[/url:b3nl1v96], nejoblíbenější český webový server emigroval z České Republiky. Ó jak strašná to rána pro obyvatele této mírumilovné země. Co si máme myslet o rozhodnutí akcionářů [url=http://www.seznam.cz/:b3nl1v96]seznam.cz[/url:b3nl1v96] a. s., kteří opustili naši zem? Přestěhovali snad servery mimo republiku? Pochybuji. Přestěhovat sídlo společnosti přece nestojí tolik, aby se na tom nedalo vydělat. A kolik na tom vydělají? Nepodstatné. Mnohem důležitější je, kolik to bude stát české občany.
Jaký to dává signál českému podnikatelskému prostředí? Co se to děje, že český webový server utíká ze země jak krysa z potápějící se lodi. Vždyť máme přece výborné ratingové hodnocení, které má do naší země přilákat nové investice. Jak je možné, že to samé ratingové hodnocení neudrží naše stávající podnikatelské subjekty doma? Firma, která sídlila v naši zemi, šestnáct let, prchá. Nechce se jí platit daně, které na ni uvalila, uvaluje, či uvalí tato vláda.

Co nám říkají akcionáři [url=http://www.seznam.cz/:b3nl1v96]seznamu[/url:b3nl1v96]? No co by. Nic. Čím méně se o tom bude mluvit, tím lépe pro image Firmy. Vždyť přece pro uživatele se nic nemění. Dělá to spousta ostatních, tak proč ne my? Učinilo tak již přes 12 000 dalších firem, tak co?

Už mě nebaví psát slušně. Chápete ten hnus, který se zrodil v jejich hlavách? Oni již přece české společnosti nic nedluží, a tak necítí potřebu ani povinnost splácet dluh v podobě daní, které by tu měli ročně zaplatit.
Za co že seznam.cz a. s. dluží české společnosti budoucí daně? To česká společnost umožnila zakladateli Ivo Lukačovičovi dosáhnout vzdělání, které využil při tvorbě jeho Firmy. Ano, seznam.cz a. s. už není služba, je to firma, která sídlí v zahraničí, kam se přesídlila z naší země. Čeští občané, české firmy, české instituce, i já využíváme služeb zahraniční společnosti, abychom si mezi sebou posílali emaily, vyhledáváme informace o českých občanech na portálu zahraniční firmy.
Fuj, je mi zle ze všech akcionářů firmy seznam.cz a. s., kteří hlasovali pro přesun sídla firmy z České Republiky. Stydím se i za sebe, že jsem se dostal do situace, kdy musím spoléhat na zahraniční firmu, abych poslal email kamarádovy. Pravda tuhle ránu do zad jsem nečekal.
No na druhou stranu, je čemu se divit? I v naší obci přeci sídlí firma, jejíž akcionáři uvažovali o tomtéž co Ivo Lukačovič, jen v menším. Uvažovali o přesunu sídla firmy z Hoštky do Vrbice. Která pak firma to jen byla????

Celý článek najdete [url=http://hostecke.myslenky.cz/viewtopic.php?f=14&t=3:b3nl1v96]zde[/url:b3nl1v96].
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Powered by Kunena fórum