Vážení spoluobčané,

vládou České republiky bylo nařízeno dodržování povinnosti nosit zahalená ústa a nos rouškou nebo jinou formou ochrany.

Žádáme všechny občany, aby dodržovali odstup od dalších osob minimálně 2 metry. Dále aby všichni bez rozdílu při jednání na úřadech, na poště, v obchodech a při nezbytném osobním styku s jinými osobami používali roušku, nebo zakrytí nosu a úst složeným šátkem, šálou nebo jinou látkou. Občané bez zakrytí nosu a úst nebudou na městském úřadě obslouženi.

Připomínáme občanům, že hoštecká pobočka České pošty má vyhrazenu otevírací dobu pro seniory od 08:00 do 09:00 hod.

Městský úřad s ohledem na stávající situaci a vyhlašovaná opatření bude nadále pro veřejnost fungovat v omezeném režimu. Prosíme občany, aby pro dotazy a vyřízení svých záležitostí využívali telefonní linku 416 814 114 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a osobní návštěvu nejprve dohodli na uvedených kontaktech. Osobní návštěvy budou probíhat ve dnech pondělí a středa v časech 10:00 – 11:00 hod. a 15:00 – 17:00 hod.

- mimořádné opatření o malobchodním prodeji - https://www.hostka.cz/dokumenty/uredni-deska/ostatni/2696-mimoradne-opatreni-maloobchodni-prodej/file

- mimořádné opatření o volném pohybu osob - https://www.hostka.cz/dokumenty/uredni-deska/ostatni/2695-mimoradne-opatreni-volny-pohyb-osob/file

Užitková voda do rozvodu závlahy bude letos puštěna 1. 4. Zkontrolujte si, že máte uzavřené ventily. V souvislosti se spuštěním užitkové vody informujeme občany, že cena za 1 m3 stoupla na 23,- Kč.

Oznamujeme našim občanům, že hoštecký sběrný dvůr opět funguje a to za podmínek dodržování zpřísněných hygienických požadavků.

Městský úřad zajistí seniorům, o které se nedokáže postarat rodina nebo sousedé, pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a nezbytných léků. Telefonní linka, na které se dá tato bezplatná služba objednat je: 724 277 774.