Hlášení – 23. týden 2020

Srdečně zveme všechny spoluobčany na veřejné zasedání Zastupitelstva města Hoštky, které se koná ve středu 3.června 2020 od 18.hod. na sále Radnice v Hoštce.

Z důvodu stavební rekonstrukce fotbalové plochy je v současné době přísný zákaz vstupu do areálu fotbalového hřiště z důvodu bezpečnosti. Děkujeme za pochopení.

Plánovaná odstávka dodávky elektrické energie v Hoštce a Kochovicích proběhne dne 8. 6. 2020 od 7:00 do 16:00 hod.

Ředitel Základní a mateřské školy Hoštka vyhlašuje ředitelské volno pro žáky základní školy a děti v mateřské škole, a to v pondělí dne 8. 6. 2020.

Vzhledem k plánované odstávce dodávky elektřiny v pondělí dne 8. 6. pro Hoštku a Kochovice bude hoštecký městský úřad z technických důvodů uzavřen.

V sobotu 13. 6. se od 10:00 hod. ve velešickém kostelíku bude sloužit mše svatá ku příležitosti svátku sv. Antonína. Tradičně bude po mši požehnáno všem dopravním prostředkům. Poutníci budou pohoštěni domácími pouťovými koláčky. Pokud přijdete, budete mile překvapeni upraveným a nazdobeným kostelíčkem a příjemnou atmosférou tohoto poutního místa.

Na mši navazuje Velešická pouť s Dílničkami od 11:00 hod., soutěží o nejlepší štrúdl, prodeje perníku a občerstvení. Pro děti je připravena soutěž.

Městský úřad nadále pro veřejnost funguje v mírně omezeném režimu, kdy prosíme občany, aby pro dotazy a vyřízení svých záležitostí využívali telefonní linku 416 814 114 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a osobní návštěvu nejprve dohodli na uvedených kontaktech.

V rámci slosování ústřižků ze sběrného dvora odpadů za 1. čtvrtletí k zbývají vyzvednutí 1.místo – dárkové poukázky na nákup zboží v hodnotě 1.666,- Kč, které získal držitel žlutého ústřižku s razítkem hrušky č. 122 a 2.místo – dárkové poukázky na nákup zboží v hodnotě 1.166, - Kč, což získal majitel žlutého ústřižku s razítkem hrušky č. 51. Ceny si výherci mohou vyzvednout po předložení výherního ústřižku do 10.7.2020 na radnici po předchozí telefonické dohodě na tel. 416 814 114.

V hošteckém sběrném dvoře odpadů byla od 1. 6. 2020 obnovena soutěž Ústřižkovka s vydáváním slosovacích kupónů.

Na Malešově u čísla popisného 106 pro vás společnost Weiss & Wild připravila nové zahradnictví, ve kterém naleznete velký výběr substrátů, rašeliny a mulčovací kůry. Dále zde můžete objevit i sortiment ovocných i okrasných dřevin, včetně trvalek. Prozatímně je otevírací doba každý pátek a sobotu od 9:00 do 17:30. Těšíme se na vás. 

V rámci zamýšlené rekonstrukce kostela sv. Jiří v Malešově se jeho majitel obrací na naše občany s prosbou o zapůjčení nebo okopírování dobových fotografií, obrazů a dalších vyobrazení malešovského kostela. Své materiály můžete přinést na radnici k zapůjčení nebo okopírování.

V sobotu byl v Hoštce nalezen svazek několika klíčů na modré šňůře. Majitel si je může vyzvednout na radnici.

V sobotu 6. 6. jste od 20:00 hod. zváni do Motorestu Hoštka na zábavu. K tanci a poslechu zahraje skupina RANDAL BAND. Vstupné je zdarma.