Hlášení – 22. týden 2018

Český svaz žen Hoštka, Město Hoštka a SDH Malešov pořádají Velešickou pouť, která se koná v sobotu 9. 6. 2018 ve Velešicích již od 9:00 hod., kdy v kostele sv. Antonína Paduánského začíná mše. Poté program pokračuje až do odpoledne. Můžete se těšit na dílničky, na kolo štěstí a různé soutěže, posezení s hudbou, prodejní stánky, občerstvení a další. Pro děti bude např. v 11:00 hod. vyrábět SDH Malešov zábavnou pěnu.

Pro zjednodušení zjišťování majitelů zaběhlých psů jsou praktikantem hoštecké radnice D. Tichým ve městě a místních částech foceni psi. Prosíme vás o spolupráci s umožněním nafocení vašich pejsků.

Velmi děkujeme těm spoluobčanům, kteří již zaslali nebo na radnici přinesli odpovědní dotazník pro Almanach Kořeny. Dotazník sbírá vzpomínky pamětníků z Hoštky, Kochovic, Malešova i Velešic a může být odevzdáván až do konce června 2018. V případě potřeby ho můžete doplnit i o další stránky podle množství vašich vzpomínek. Na příběhy z vyprávění rodičů, prarodičů, příbuzných a přátel mohou samozřejmě zavzpomínat i mladší generace a dalšími vzpomínkami tak radniční almanach obohatit.

Na radnici můžete podepisovat petici „Bezpečný most v Roudnici n/L“ za zvýšení bezpečnosti pohybu chodců a cyklistů na roudnickém mostě přes Labe a petici „Voda je život“ za navrácení vody a vodovodní infrastruktury do rukou státu a měst z rukou zahraničních vlastníků vyvádějících zisky za vodu do ciziny.

MC Mája zve děti a jejich dospěláky na dětský den, a to ve čtvrtek 31. 5. 2018 od 16:00 hod. do hošteckého Sportcentra. Z domova si vezměte hlavně dobrou náladu.

Od soboty 2. 6. až do neděle 10. 6. 2018 jste zváni do skleníku zahrady zámku Libochovice na prodejní výstavu kaktusů a sukulentů. Výstava probíhá od 9:00 do 17:00 hod.