Hlášení – 7. týden 2019


Vážení spoluobčané a zákazníci kabelové televize Trionet. Vzhledem k nutným změnám ve způsobu kódování signálu televizních stanic, které byly nařízeny zákonem, byl i poskytovatel televizního připojení – společnost Trionet nucen přikročit k postupným úpravám. V první fázi došlo v minulém týdnu k přesunům nabídky televizních programů, které nově nemusíte nalézt na obvyklých kanálech, jak jste byli dosud zvyklí. Zde je pomoc jednoduchá. Stačí jen provést automatické přeladění na vašich přijímačích. V průběhu letoška však v rámci druhé fáze dojde ke změnám kódování signálu, což pro nás znamená nejspíše na přelomu letošního a příštího roku výměnu přijímací krabičky (tzv. set-top boxu) pro požadovanou novou normu DVB-T2 s kódováním H.265/HEVC, kterou si můžete pořídit přímo od Trionetu. Ti zákazníci, kteří si v nedávné době zakoupili nový televizor nebo nad jeho koupí uvažují, tak si mohou prověřit, že nové televize zmíněné kódování H.265/HEVC podporují.
MUDr. Zámečníková oznamuje čerpání dovolené ve dnech 18. – 22. 2. 2019. Zastupuje MUDr. Ševčíková ve Štětí. Současně bude v uvedených dnech uzavřena i lékárna.
Město Hoštka zve všechny své seniory na Setkání seniorů aneb TANEC A BINGO. Setkání se koná ve středu 13.února 2019 od 15.00 hodin v Hotelu U lišky v Hoštce. Přijďte si zatančit, zahrát si oblíbenou hru BINGO o malé ceny, anebo jen posedět při dobré kávě s přáteli. Nezapomeňte si brýle a tužku!!! Těšíme se na vás.

ZŠ a MŠ Hoštka společně s firmou Chvalis pořádají Bowlingový turnaj pro děti „O putovní pohár firmy Chvalis“, který se uskuteční v hošteckém sportcentru dne 14. 2. od 14:00 hod. pro 1. – 3. tř. a 15. 2. od 14:30 hod. pro 4. – 9. tř. Přihlásit se můžete u pí. Jiřiny Bláhové ve škole do 10. 2.  nebo od 11. do 13. 2. přímo ve sportcentru.

Gymnastický oddíl HAKA pořádá závod ve šplhu – Hoštecký šplhavec, který je určený pro malé i velké od 6 let do 99 let z Hoštky a okolí. Závod se koná 14.2.2019 od 16 do 18 hodin v tělocvičně ZŠ Hoštka a závodí se ve dvou disciplínách - lano a tyč. Sebou si vezměte obuv do tělocvičny, tepláky nebo elasťáky, triko s krátkým rukávem a dobrou náladu. K účasti v závodě je nutné se přihlásit nejpozději ve středu 13.2. 2019 u paní Šárky Kalové na tel. 721 417 738 (stačí smskou jméno, věk).
Ve čtvrtek 7. 3. jste v 16:00 hod. srdečně zváni do hošteckého sportcentra na Dětský pohádkový maškarní karneval s MC Mája. Nebude chybět soutěž o nejhezčí masku, diskotéka a spousta jiné legrace.

V MC Mája se můžete každou středu od února do dubna vždy od 10 do 12 hod. těšit na tvořivé Hraní se zelenou Šárkou. Více informací o programu a cenách můžete získat u paní Šárky Kalové na tel. 721 417 738 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., u které se dozvíte i bližší informace o dalších tematicky zaměřených akcích na zelené potraviny pod názvem Zelený stůl v roce 2019 v MC Mája.

Místní spolek Hoštecké kočky informuje, že byla zahájena kastrace potulných koček ve městě Hoštka. Kastrovány budou veškeré potulné kočky, a proto je žádoucí, kdo má chovnou kočku, aby ji v těchto dnech nevypouštěl ven. V případě, že kočka bude mít čip, tak bude majitel kontaktován a dotázán, zda souhlasí s kastrací. V případě, že vlastníte kočku nebo kocoura a jejich kastraci si nemůžete z finančních důvodů dovolit, tak v rámci poskytnuté dotace od města a sponzorů je vyčleněna částka cca 15 tis. Kč na zajištění kastrace, kdy Vám spolek Hoštecké kočky proplatí polovinu částky za provedenou kastraci. K proplacení a zajištění kastrace kontaktujte prosím paní Veroniku Sičákovou na tel. 722 348 061 anebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tento program a místní spolek můžete podpořit jak finančně, tak materiálně (např. krmivem).