Ve čtvrtek 26. 5. v odpoledních hodinách došlo v Kochovicích k obtěžování 2 jedenáctiletých dívek neznámým mužem. Upozorňujeme proto na pohyb podezřelé osoby a zároveň prosíme občany o zvýšenou pozornost. V případě podezřelého jednání volejte policii na tel. 158 nebo 112.

Spolek Hoštecké děti pořádá v hošteckém sportareálu v sobotu 28. 5. od 10:00 do 12:00 hod. akci Dětský den. Děti a rodiče jsou srdečně zváni. Můžete se těšit na mnoho soutěží, kdy pro vás Spolek Hoštecké děti nachystal stánek s cukrovou vatou, malování na obličej, omalovávání sádrových odlitků, občerstvení pro všechny soutěžící dětí a na závěr bude i losovaná tombola. Při pěkném počasí malešovští hasiči nachystají spoustu pěny, ve které se mohou děti vydovádět. Akce je organizována ve spolupráci s mysliveckým spolkem Hoštka, kynologickým klubem Hoštka, sborem dobrovolných hasičů Malešov a Českým svazem žen Hoštka.

Od pátku 27. 5. do pondělí 30. 5. 2016 je v obci Velešice přistaven u kostela valník na svoz zeleného odpadu.

MěÚ Hoštka a ZŠ a MŠ Hoštka vás srdečně zvou na preventivní povídání s rodiči dětí ZŠ na téma „Co ohrožuje naše děti?!?“. Setkání se koná ve středu 1. 6. 2016 od 17:00 hod. v zasedací místnosti MěÚ Hoštka. Besedující se budou zabývat patologickými jevy, které ohrožují naše děti v dnešní společnosti a řešením aktuálních problémů.

V rámci fotbalového víkendu jste v sobotu 28. 5. od 10:00 hod. zváni na hoštecké fotbalové hřiště na utkání mladších žáků mezi Sokolem Hoštka a celkem z Polep. Odpoledne je od 17:00 hod. na programu zápas dospělých III. tř. – sk. B mezi Sokolem Hoštka a fotbalisty z obce Bříza. V neděli 29. 5. odehrají v 10:00 hod. dopoledne své utkání celky Sokolu Hoštka a Třebušína v rámci starších žáků II. třídy.

Spolek Mája - Mateřské centrum shání dobrovolnice nebo dobrovolníky pro pomoc při různých akcích. Aktuálně jsou potřeba pomocníci na dětský den, který mateřské centrum připravuje na pátek 3. 6. Zájemci se mohou ozvat na tel. 605 148 600 nebo rovnou mohou přijít do sídla centra v ulici Petra Bezruče 232, Hoštka.

Spolek Mája MC vás v pátek 3. 6. od 16:00 hod. zve do Sportcentra Hoštka na Sportovní dětský den, kde se bude sportovat, malovat, soutěžit, a bavit se. S sebou si přivezte odstrkovadla, koloběžky, kola a hlavně sportovní náladu.

V sobotu 28. 5. budou projíždět městem po místních komunikacích účastníci Mistrovství ČR v automobilových orientačních soutěžích, a to v době od 9:00 do 13:00 hod. v počtu 15 – 25 vozidel bez omezení provozu. Prosíme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti.

Ještě zbývá několik volných míst na zájezd do Legolandu v Německu, který se koná v sobotu 25. 6. 2016 s odjezdem v 1:00 hod. po půlnoci z náměstí Svobody v Hoštce. Cena za jednodenní zájezd je 1500,- Kč, a zahrnuje dopravu, pojištění a vstupné do Legolandu na všechny atrakce. Zájemci nechť se ozvou na telefon 601590318.