Hlášení – 21. týden 2018

V pátek 25. 5. 2018 se uskuteční tradiční Noc kostelů jak v kapli Nanebevzetí Panny Marie, tak v kostele sv. Otmara. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost prohlédnout si interiéry hošteckých kostelů za doprovodu zajímavých vyprávění a příběhů. Noc kostelů začíná v obou hošteckých svatostáncích v 18:00 hod. a potrvá až do 22:00 hod. Večerní program naleznete na www.nockostelu.cz

Pro zjednodušení zjišťování majitelů zaběhlých psů jsou praktikantem hoštecké radnice D. Tichým ve městě a místních částech foceni psi. Prosíme vás o spolupráci s umožněním nafocení vašich pejsků.

Velmi děkujeme těm spoluobčanům, kteří již zaslali nebo na radnici přinesli odpovědní dotazník pro Almanach Kořeny. Dotazník sbírá vzpomínky pamětníků z Hoštky, Kochovic, Malešova i Velešic a může být odevzdáván až do konce června 2018. V případě potřeby ho můžete doplnit i o další stránky podle množství vašich vzpomínek.

Na radnici můžete podepisovat petici „Bezpečný most v Roudnici n/L“ za zvýšení bezpečnosti pohybu chodců a cyklistů na roudnickém mostě přes Labe a petici „Voda je život“ za navrácení vody a vodovodní infrastruktury do rukou státu a měst z rukou zahraničních vlastníků vyvádějících zisky za vodu do ciziny.

V sobotu 26. 5. 2018 se od 10:00 hod. koná v hošteckém sportcentru Dětský den, který organizuje Spolek Hoštecké děti ve spolupráci s městem Hoštka, kynologickým klubem Hoštka, Českým svazem žen Hoštka a Mysliveckým spolkem Hoštka.

Sdružení obcí pro nakládání s odpady připravilo na sobotu 26. 5. 2018 svoz nebezpečných odpadů jako jsou:

motor.oleje, olej.filtry, zbytky barev, obaly od barev, zbytky domácí chemie, rozpouštědla, ředidla, pesticidy, hnojiva, fritovací oleje, rtuťové teploměry, staré léky, akumulátory, monočlánky , zářivky,  výbojky.

Svoz se v sobotu 26. 5. uskuteční:

8:20-8:35 Malešov u obchodu

8:40-8:55 Velešice u zastávky

9:00-9:15  Kochovice u prodejny

Elektrozařízení (televize, monitory, mrazáky, domácí spotřebiče a ost.) NEBUDOU PŘIJÍMÁNY. Tyto můžete bezplatně po celý rok odevzdávat v hošteckém sběrném dvoře odpadů. Bližší informace získáte na tel. 416724111.

MC Mája zve děti a jejich dospěláky na dětský den, a to ve čtvrtek 31. 5. 2018 od 16:00 hod. do hošteckého Sportcentra. Z domova si vezměte hlavně dobrou náladu.

V rámci jarních kol fotbalových zápasů jste srdečně zváni v sobotu 26. 5. od 10:00 hod. na utkání našich starších žáků se Straškovem.

Společnost Mondi Štětí hledá do svého týmu na operátorské pozice nové kolegy, kteří jsou manuálně zruční, fyzicky zdatní a nevadí jim práce na směny. Společnost nabízí stabilní práci, výborné platové podmínky a celou řadu benefitů. Pokud se chcete dozvědět více, volejte na tel.: 416 802 226 nebo pošlete Váš životopis na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako bonus dostane každý nový zaměstnanec od společnosti Mondi dárek ve výši 10.000,- Kč čistého.