Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: Komunikace s vedením města

Komunikace s vedením města 12 roků 4 měsíců zpět #779

 • petrpapik
 • Avatar uživatele petrpapik
 • Offline
 • Příspěvky: 43
 • Karma: 1
Dobrý den,

ve čtvrtek večer jsem na stránky tohoto fóra vložil svoji reakci na anketní otázku týkající se nočního svícení v našem městě (<!-- l --><a class="postlink-local" href="forum.hostka.cz/viewtopic.php?f=5&t=...ic.php?f=5&t=652[/url]<!-- l --> ).

Jsem rád, že tento článek vzbudil takový zájem, neboť problematika bezpečnosti a hospodaření s veřejnými prostředky ve městě se týká každého z nás. Přiznám se, že jsem to nečekal.
O to větší bylo moje překvapení, když mi v sobotu kolem jedné hodiny odpolední zazvonil telefon a na druhém konci spojení byl sám pan Josef Šenfeld, místostarosta Hoštky.

Pan poslanec se nejprve ujistil, že se dovolal správné osobě, zeptal se, zda jsem psal ve čtvrtek na hoštecké fórum, a nabídl mi osobní schůzku, kterou jsem odmítl. Zeptal jsem se ho tedy, proč mě na tuto schůzku zve. Odpověděl, že zde píšu o něm, že používám jeho osobní údaje. Zeptal jsem se, kde sehnal číslo na mě, odpověděl, že je dostupné veřejně a znovu mě požádal o schůzku, kterou jsem znovu odmítl. Řekl jsem, že komunikace na fóru mně vyhovuje. Pan poslanec posléze prohlásil, že "ten článek" je osobní útok na něj, což jsem rezolutně odmítl. Poté prohlásil, že s funkcí místostarosty se pojí daleko větší zodpovědnost, než má řadový zastupitel,(čímž chtěl asi vznést argument na obhajobu výše svého platu), a vznesl dotaz, zda mi nevadí, že jeho předchůdkyně ve funkci brala plat ve výši 20 000,-Kč (také jako neuvolněná). Po mé záporné odpovědi náš asi tříminutový rozhovor skončil.

Chápete tu absurditu?
Tak já si tu plácám játra o bezpečnosti v našem městě, o tom, že se nám na kopci začíná tvořit ghetto, že občané mají strach o své domovy, o svůj majetek, že nám zrušily policajta (protože na něj není), že máme rozpočtové provizorium, že vyjednáváme už 3 měsíce se Štětím o pronájmu jejich strážníků a pana místostarostu nejvíce zajímá údajný osobní útok na něj a jeho peněženku.

Na jaké úrovni komunikace se to pohybujeme? Město nechalo vytvořit tyto stránky, čímž poskytlo jeho obyvatelům možnost svobodně a veřejně komunikovat. Umožnilo dokonce uživatelům komunikovat anonymně, pod přezdívkou. Já jsem zvolil otevřený způsob, stejně jako, pan starosta, místostarosta a další zaměstnanci Městského úřadu. Očekávám, že pokud zde vyjádřím svůj názor, mohu zde na něj od zastupitelů, nebo zaměstnanců úřadu očekávat reakci.
Způsob reakce pana místostarosty byl z mého pohledu velmi nepříjemný, a podle mého názoru nešťastný.

Jsem občanem tohoto města, bez politické příslušnosti, bez mandátu jednat za kohokoli, bez zázemí politické strany, a pouze jsem vyjádřil svůj názor. V tuto chvíli opravdu nepovažuji za nutné scházet se s demokraticky zvoleným politikem, který má vliv na řešení celé situace na Malešově, na rozpočtovou situaci města i na to, kdy se bude svítit.

Nedá mi to, a musím se ještě vyjádřit k poslední části telefonického rozhovoru s panem poslancem, tedy na otázku, zda mi nevadí dvacetitisícový plat jeho předchůdkyně.
Nevadí mi z toho důvodu, že bývalá paní místostarostka dokázala zajistit evropské dotace pro investiční projekty v našem městě. Vůbec se mi nelíbí stav, kdy v důsledku propadu příjmů městského rozpočtu, který je zapříčiněn několika faktory, například propadem příjmu z daní, příjmu z nájmu obecních bytů, ale také propadem příjmu z dotací, si město nemůže dovolit investovat tak jako dříve. Pokud vím, kontrola krajského úřadu, která probíhala ještě před volbami (nebo během a po nich) do městského zastupitelstva konstatovala, že se dotace podílí na příjmech rozpočtu města asi 27%, což představuje riziko pro rozpočet. S vědomím, jaké to bude mít důsledky pro rozpočet, přesto nové složení zastupitelstva neangažovalo paní Podpěrovou ani jako poradce či konzultanta pro investiční záležitosti, přestože to byla právě ona, která zajistila pro investiční projekty města dotace miliónů korun. Bližší informace o vývoji rozpočtu města naleznete zde:
http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/ ... hostka#rok

Zase, pokud jsou tyto informace nepřesné nebo zavádějící, opravte mě.

Tento stav, kdy z důvodů ryze politických pohrdneme znalostmi a zkušenostmi člověka, který toto město řídil jak dlouho? 20let! Bere vedení města na zřetel, jaké důsledky má tato politika na stav městského rozpočtu, a na obyvatele tohoto krásného města?
Jen pro upřesnění, nehodnotím paní Podpěrovou z lidského či morálního hlediska, ale pouze z hlediska její schopnosti zajistit investiční dotace. V žádných volbách, kterých jsem se zúčastnil, ode mě nedostala ani jeden preferenční hlas.

No to jsem se zase zakecal.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Komunikace s vedením města 12 roků 4 měsíců zpět #780

 • Jan Januška
 • Avatar uživatele Jan Januška
 • Offline
 • Příspěvky: 8
 • Karma: 0
Ahoj ,dobří lidé ste tam ??
Nezlobme se na sebe a vratme se k otázce Malešova !!
Pane Šenfelde ,prosím vás i zbytek zastupitelu o projednání tohoto problému .Mám na mysli čistě otázku nočního svícení na Malešově .
Od začátku letošního roku se zde stalo opět několik krádeží ,nepočitám nedávné vandalství na hřbitově , pár lidí vidělo pouze siluety osob v době krádeže , které se odehrávají jak víme , pouze v době nesvítícího veřejného osvětlení.
Myslím ,že pokud by zloděje světlo neodradilo určitě by je pomohlo idetifikovat.

Děkuji Januška
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Komunikace s vedením města 12 roků 4 měsíců zpět #781

 • senfeldj
 • Avatar uživatele senfeldj
 • Offline
 • Příspěvky: 75
 • Obdržená poděkování 5
 • Karma: 0
Zdravím Vás pane Januško,
zastupitelé již jednou neúspěšně hlasovali o celonočním svícení. K podpoře dalšího hlasování má posloužit nová anketa. Doufám, že jste ji již vyplnil a i Vaše žena. Vybídněte prosím i další z Malešova k vyplnění ankety. Váš názor beru na vědomí a pokusím se ho prosadit.
Šenfeld
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Komunikace s vedením města 12 roků 4 měsíců zpět #782

 • Jan Januška
 • Avatar uživatele Jan Januška
 • Offline
 • Příspěvky: 8
 • Karma: 0
S toho co jsem pochopil i většina Malešovských , vyplyvá ,že se tato anketa týká pouze Hoštky , zvláště z udaného času 24-04hod , protože na Malešově se zhasíná již 23.oo .Tak sem vyplnil záporně , jelikož v Hoštce není kriminalita tak výrazná jako u nás .
Byl bych rád kdyby v tomto směru byla sjednána náprava a omlouvám se pokud sem to já i někteří špatně pochopily.

Děkuji Januška
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Komunikace s vedením města 12 roků 4 měsíců zpět #783

 • petrpapik
 • Avatar uživatele petrpapik
 • Offline
 • Příspěvky: 43
 • Karma: 1
Dobrý den, ahoj Ježíšku,

ty se tady omlouváš za to, že jsi to špatně pochopil? Není špatné pochopení otázky pouze důsledkem špatně položené otázky?

Jak vedení města komunikovalo tuto otázku s veřejností, s občany města? Odpovím si sám: No asi ne příliš úspěšně, když jí špatně pochopil i ten koho se týká nejvíc.
Celá ta anketa je postavená na hlavu. Jsou v ní dvě otázky, u každé je uvedeno, jaké budou roční náklady na provoz, takže to vyvolává dojem, že si občané mají zvolit jedno nebo druhé. Buď se bude svítit, nebo bude hala. A já se ptám: Nebyl to záměr?

Očekával bych, že než dojde k položení takových otázek v anketě, proběhne nějaká veřejná diskuse, a to nejen na jednání rady města, nebo zastupitelstva. Město provozuje tyto webové stránky, toto fórum, ale jeho možností využívá jen minimálně. Když se ptám lidí, co si myslí o nočním svícení ve městě, dostávám nejrůznější odpovědi, kladné i záporné, ale jen málokdo ví, jaké důvody vedou město k uspořádání takové ankety, o tom co se děje na Malešově. Tady je zakopanej pes. Zastupitelé města mají velký komunikační deficit vůči občanům města.

Včera jsem zase pochytal nějaké rozumy, co se týče stavby kryté multifunkční sportovní haly, teprve se to chystám sepsat. Stavba haly má mnoho souvislostí s životem v našem městě. Budu moc rád, pokud město samo uvolní více informací, které by mohli přispět k tomu, aby se občané rozhodovali se znalostí věci. Anketa končí až 19.3. 2012.

Ještě odkaz na stránky, kde si můžet stáhnout anketní lístek a v současnosti dostupné informace k hale:
http://www.hostka.cz/mestsky-urad/anketa/
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Komunikace s vedením města 12 roků 4 měsíců zpět #784

 • Ing. Ivo PERNA
 • Avatar uživatele Ing. Ivo PERNA
 • Offline
 • Příspěvky: 68
 • Obdržená poděkování 8
 • Karma: 2
Dobrý podvečer, krásný podvečer vážení diskutující.
Je mou povinností na Vaše připomínky zareagovat, jen se omlouvám, že až nyní. Je zde rozebírána otázka bezpečnosti občanů Malešova a to ve vztahu k obecní (Městské policii) a celonočnímu svícení. To, zda mít či nemít k dispozici MP bylo námětem dlouhodobé diskuze nejen ve vedení města, ale i Rady a Zastupitelů. Nakonec vykrystalizoval názor a ten byl zastupiteli odsouhlasen na zasedání ZM č.5/2011 dne 26.9.2011. Kde se v bodě 8. říká :
“Zhodnocením činnosti městské policie bylo konstatováno, že lze velmi složitě hodnotit účelnost vynaložených prostředků na činnost městské policie z pohledu pořádku a bezpečnosti ve městě Hoštka. S jedním policistou není možné pokrýt celý denní časový prostor, méně jak třetinový fond pracovní doby je nedostatečný a pak účelnost vynaložených prostředků z tohoto pohledu je problematická. Nabízí se do budoucna možné a i účelnější řešení formou spolupráce s městskou policií ve Štětí“. K tomuto bodu bylo přijato i usnesení, kde se zrušila OZV o městské policii a starosta byl pověřen s jednáním s městem Štětí o případné spolupráci na úseku MP. A odstupem času se mi zdá i tato možnost stále více diskutabilní a městem Štětí byla posunuta až na podzim t.r.
Rovněž nemohu souhlasit, že v důsledku zrušení činnosti MP Hoštka je právě ona zhoršená bezpečnostní situace na Malešově. To je problém dlouhodobějšího rázu (snad od doby nešťastného zásahu PČR – OO Štětí na Malešově) a jak je výše uvedeno, jeden policista ho ani vyřešit nemohl. A rovněž odmítám tvrzení, že důvodem zrušení byl nedostatek finančních prostředků. A co se týče požadavku na celonoční svícení na Malešově z pohledu bezpečnosti, tak ho projednám na nejbližší RM a zastupitelstvu ( i když není tak jednoznačný).
K rozpočtu a zajišťování investičních dotací je několik slov. V současné době naprostého nedostatku finančních prostředků „všude“ a na „vše“ a z toho plynoucích vládních škrtů, je čím dál složitější získávání jakékoliv dotace. Nechci zde dělat přednášku na toto téma, ale byly doby kdy se dotace na cokoliv sháněly lehčím způsobem. A na druhou stranu je potřeba si přiznat, že investice pořízené před lety ( a je dobře, že byly), se začínají dostávat do fáze vynakládání udržovacích finančních prostředků, které podle mého názoru každoročně porostou. A nakonec snad jednu větu na závěr. Pro případné nárokování dotací je potřeba mít připravené opravdu smysluplné projekty. A i k tomu by mělo sloužit toto fórum, kde by občané mohli vyjadřovat své náměty a názory na rozvoj města. Přeji všem čtenářům těchto stánek hezký zbytek dne.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Powered by Kunena fórum